Dialog
MIESZKAŃCY!
Zapraszamy do udziału
w DIALOGU SPOŁECZNYM
na temat zabudowy centrum Młodego Miasta
(Półwysep Drewnica)
Spotkanie otwarte / godz. 17.00
27.01
OTWARCIE /
prezentacja koncepcji zabudowy
3.02
I SPOTKANIE WARSZTATOWE /
uwarunkowania wewnętrzne projektu
10.02
II SPOTKANIE WARSZTATOWE /
relacje z otoczeniem
3.03
PANEL EKSPERCKI /
weryfikacja wyników
17.03
ZAKOŃCZENIE /
prezentacja wniosków
miejsce:
NOMUS Nowe Muzeum Sztuki
/ Stefana Jaracza 14, Gdańsk /
Audytorium
prowadzenie:
partner:
Dialog społeczny - Młode Miasto
Koncepcja
Pomysł zabudowy półwyspu Drewnica położonego pomiędzy mostem pontonowym a XIX-wieczną Stocznią Schichaua oparty jest na modelu tzw. miasta 15-minutowego. Na siatce dawnych historycznych ulic Stoczni Gdańskiej oparta ma być wielofunkcyjna zabudowa śródmiejska, której architektura nawiązuje wprost do przemysłowych korzeni terenu. Koncepcja obejmuje obszar o powierzchni 9 ha z linią nabrzeża, o długości blisko 1 km, w całości wpisany do rejestru zabytków.
ODKRYJ WIĘCEJ
Młode Miasto - Mapa
Aktualności
Zakończył się dialog Miasta
9 grudnia 2021
Dobiegł końca zainicjowany przez Architekta Miasta Gdańska proces konsultacyjny "Młode Miasto. Przyszłość dzielnicy”. Dzięki temu wiemy, jaki kształt powinno przybrać idealne Młode Miasto - inkluzywnej, wypełnionej zielenią i zróżnicowanej przestrzennie dzielnicy do mieszkania, pracy i spędzania czasu wolnego.
ZOBACZ WIĘCEJ
Porozmawiajmy o (Młodym) Mieście – ruszamy z nowymi konsultacjami
27 stycznia 2022
W grudniu zakończył się, zainicjowany przez Architekta Miasta Gdańska, proces konsultacyjny pt. „Młode Miasto. Przyszłość dzielnicy”. Dziś, jako właściciel nabrzeżnej części terenów postoczniowych (Półwysep Drewnica), ruszamy z kolejnym, własnym procesem konsultacyjnym, dotyczącym planowanej zabudowy tego obszaru. Nowe konsultacje, pod nazwą Dialog, rozpoczną się 27 stycznia i będą otwarte dla wszystkich mieszkańców.

W ramach konsultacji odbędzie się 5 spotkań, w tym warsztaty i panele eksperckie, a zakończą się one 17 marca przedstawieniem wniosków z tego procesu. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 17.00 i odbywać się będą w gościnnej przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej NOMUS przy ul. Jaracza 14. Spotkania prowadzone będą przez Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

Kontakt w sprawie dialogu:
dialog@scg.pl